SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP13

p. Iwona Grużlewska
p. Elżbieta Kluska

AKTUALNOŚCI

• Nasza szkoła ponownie przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Torunia Pana  M. Zaleskiego - Zbieramy makulaturę. Celem programu jest szerzenie postaw proekologicznych, wyrobienie nawyku selektywnego zbierania odpadów,. Dla szkoły, to także okazja zdobycia środków na zakup pomocy dydaktycznych. Otrzymanie nagrody będzie możliwe w przypadku zajęcia wysokiego miejsca w konkursie w kategorii szkół podstawowych.

• W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórki surowców wtórnych: makulatury, zużytych tonerów, uszkodzonych telefonów komórkowych. Makulaturę odbieramy raz w tygodniu – w środy przed lekcjami oraz na długich przerwach.- należy zgłaszać się do pana konserwatora.

• Przez cały rok zbieramy plastikowe nakrętki po wodzie, sokach, mleku, kosmetykach. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów kl. I – VI, wspomagamy w ten sposób Hospicjum "Światło"

• Opiekunowie Samorządu ogłaszają zbiórkę telefonów komórkowych. Przez cały rok szkolny można przynosić zepsute, zniszczone aparaty, do których należy dołączyć zgodę rodziców. Formularze odbieracie u p. Elżbiety Kluski. Telefony przyjmują: p. E. Kluska, p. I. Grużlewska i p. J.Lewandowska

• Codziennie dziennik elektroniczny losuje tzw. szczęśliwy numerek, który zwalnia uczniów od odpowiedzi i niezapowiedzianej kartkówki. Nie jest to zwolnienie od zaplanowanej pracy klasowej lub sprawdzianu!