BIBLIOTEKA CZYNNA

Imprezy biblioteczne w roku

szkolnym 2019/2020

Imprezy biblioteczne w roku szkolnym 2019/2020

Przez cały miesiąc czekamy na odwiedziny uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i klas starszych, które zechcą z nami świętować. Naszym gościom oferujemy:

-    zwiedzanie  zakamarków biblioteki

-    słuchanie głośnego czytania wybranej książki

-    oglądanie kreskówek na DVD

-    wystawki nowości

Mile widziane prezenty w postaci okładki...

25  listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

-    przypomnienie historii pluszowego misia

-    wystawa książek

-    prezentacja przyniesionych przez dzieci maskotek misiów

-    oglądanie bajki „Miś Uszatek”

-    galeria prac plastycznych

-    ogłoszenie konkursu na imię dla bibliotecznego misia

29  listopada  -  „Andrzejkowe wróżby wczoraj i dziś”

-    zapoznanie z genezą i tradycjami andrzejkowymi

-    zaznajomienie z rozmaitymi wróżbami

-    udział dzieci w proponowanych wróżbach.

luty   -  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

-    przedstawienie w wykonaniu kl. I

-    akt ślubowania

-    wręczenie dyplomu czytelnika biblioteki

-    zwiedzanie pomieszczeń bibliotecznych

-    pierwsze wypożyczenie

-    wręczenie zakładek do książek

Konkursy czytelnicze

kl.  V              -   Odkrywamy Tajemniczy Ogród          -       II semestr

kl.  VI             -  Ten obcy nie jest mi obcy                    -        I semestr

maj    -            „W ROCZNICĘ URODZIN ”   -    ekspozycja ku czci patrona

szkoły – św. Jana Pawła II

Wycieczki do bibliotek

kwiecień                  -         kl.  IV         -  Ośrodek Czytelnictwa Chorych

i  Niepełnosprawnych.

maj - czerwiec       -      kl.  II, III     -  Wojewódzka Biblioteka Publiczna -                                                                                 Książnica Kopernikańska Filia nr 3  i Filia nr 1.

Do biblioteki zaprasza  Małgorzata Świerczyńska

Regulamin  biblioteki

1.Z biblioteki mogą korzystać uczniowie,   nauczyciele i pracownicy szkoły.

2.Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki (w tym tylko jedną lekturę) na okres 3 tygodni.

3.Okres wypożyczenia może być przedłużony

o kolejne 3 tygodnie.

4.Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.

5.Książki i inne dokumenty należy szanować,          a zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

6.Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub wskazaną przez bibliotekarza.

7.Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

8.W przypadku zmiany szkoły czytelnik przed odejściem zobowiązany jest rozliczyć

się z biblioteką.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

1. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki.
  2. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
  3. Podręczniki i materiały ćwiczeniowe udostępnia uczniom szkolny bibliotekarz.
  4. Podręczniki wypożyczane są na okres zajęć dydaktyczno-wychowawczych,          z terminem zwrotu  -  tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.
  5. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników rodzic ucznia zobowiązany jest te podręczniki odkupić.

6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego,

zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych

podręczników.

1. Uczniowie mają obowiązek dbać o stan podręcznika – należy obłożyć, zabrania się  pisać wewnątrz książki.
  2. Rodzic, podpisem zobowiązuje się do akceptacji regulaminu.

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy

o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw  Dz. U.  z  2014 r.  poz.  811.