Galeria

Pasowanie na czytelnika

Ilość zdjęć: 14

Dnia 1 marca odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Okolicznościowy program artystyczny przygotowały cztery klasy pierwsze. Po prezentacji uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników przez szkolnego bibliotekarza panią Świerczyńską. Dla upamiętnienia tego wydarzenia pani dyrektor Tadajewska wręczyła każdemu dziecku dyplom czytelnika.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 13

12 lutego br., w świetlicy szkolnej, miało miejsce serdeczne spotkanie dzieci z zaproszonymi dziadkami i babciami, na spóźniony, ale bardzo wyczekiwany przez wszystkich „Dzień Babci i Dziadka”. Szanownych gości powitała pani Adriana Jabłonowska –Kocur. Aby uświetnić ten dzień dzieci zadedykowały swoim gościom rymowane życzenia w przerwie słodki poczęstunek a na deser przedstawienie pt. ”Przygody bałwanka Stefanka” W recytacjach i przedstawianiu udział wzięły dzieci z Koła teatralnego, prowadzonego przez panią Hannę Szymczak. Aktorzy: Zima – Hanna Szwedkowicz Lisy – Liliana Balcerzak, Maksymilian Jankowski, Jakub Myszkowski Zające – Jakub Błaszczęć i Marcel Chojnacki Sroki - Ewa Kłos i Michalina Wierzba Wiewiórka – Marta Neuman Miś – Marcel Prochera Recytacja – Zofia Lewandowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem dzieci i Dziadków

pokaż więcej »

Zimowe półkolonie

Ilość zdjęć: 6

W dniach od 18 stycznia do 22 stycznia w naszej szkole, SP nr 13, odbywały się półkolonie. Kierownikiem półkolonii była pani Katarzyna Dobrzyniewska a wychowawczynią pani Hanna Szymczak. W półkoloniach uczestniczyły dzieci z klas I-IV, w większości uczniowie SP nr 13, a także dzieci z innych szkół podstawowych (SP Towarzystwa Salezjańskiego, SP nr 7, SP nr 11, SP 24, SP 28 i SP nr 3 w Chełmży) Dzieci przychodziły na godzinę 9- tą. Po powitaniu przypominany był harmonogram na dany dzień, a przed każdym, wyjściem przeprowadzana była pogadanka na temat bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania. Podczas półkolonii dzieci miały zapewniony obiad, na który wracaliśmy do szkoły o godzinie 13:00. Po obiedzie dzieci spędzały czas na zabawach w świetlicy, w małej sali gimnastycznej lub uczestniczyły w spotkaniach i pogadankach: „O bezpieczeństwie podczas ferii „ -Pani z Policji; „O zdrowym odżywianiu i higienie” - Panie z SANEPID-u Na uczestników każdego dnia, poza ustalonym posiłkiem, czekały niespodzianki w postaci słodyczy lub owoców. O godzinie 14:00- uczestnicy rozchodzili się do domów. Atrakcje w ramach półkolonii: 18.01. - wizyta przedstawiciela Policji i Sanepid-u 19.01. - Muzeum Etnograficzne – warsztaty ”Zabawy z salonu i wiejskiej chaty” 20.01. - Dom Eskenów - warsztaty ”Toruń i jego historia” 21.01.- Muzeum Piernika – warsztaty i zwiedzanie 22.01.- Plaza – KRĘGLE Podczas półkolonii, poza wymienionymi atrakcjami, dzieci wzięły udział w Quizie poprowadzonym przez Panie, z SANEPID-u zostały również poinformowane o możliwości wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez toruńską Straż Miejską.

pokaż więcej »

W kolędowym nastroju

Ilość zdjęć: 6

„W kolędowym nastroju” to impreza biblioteczna, na którą zaproszone zostały klasy piąte. Przez dwie godziny lekcyjne 13 i 14 stycznia czytelnia rozbrzmiewała śpiewem kolęd i piosenek świątecznych. W bożonarodzeniowy klimat dzieci wprowadził wiersz T. Kubiaka pt. „Wieczór wigilijny”. Za każdym razem dzieciom udało się przywołać magiczną atmosferę świąt.

pokaż więcej »

Jasełka

Ilość zdjęć: 19

pokaż więcej »

Jesienny spacer

Ilość zdjęć: 12

pokaż więcej »

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Pejzaż Jesienny”,

Ilość zdjęć: 5

Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 5 w Toruniu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Pejzaż Jesienny”, zapraszając do udziału dzieci z klas I-III. Z naszej świetlicy pięcioro dzieci zadeklarowało chęć udziału w rywalizacji i przyniosło prace plastyczne, które zostały dostarczone do SP 5. Dwie z tych prac, praca Zofii Lewandowskiej z klasy II c i Marcela Prochery z klasy III a zostały nagrodzone wyróżnieniami. Gratulujemy i zachęcamy innych do aktywnego uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez naszą świetlicę.

pokaż więcej »