07 listopada 2019 20:12 | Aktualności

Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia

7 listopada nasi uczniowie obejrzeli dwa spektakle Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dla klas 4-6 wystawiono ,,Innego chłopaka", opartego na motywach słynnego ,,Cudownego chłopaka", a traktującego o tolerancji, odrzuceniu, ale i wielu wartościach, m.in. o przyjaźni. Starsi uczniowie mieli okazję zobaczyć sztukę pt. ,,Adam i Ewa- motyw miłości w literaturze". W spektaklu wykorzystano cenne utwory literackie: przypowieść biblijną, ,,Tristana i Izoldę", ,,Romea i Julię" oraz mit o Odyseuszu i Penelopie. Obydwa przedstawienia bardzo przypadły do gustu młodym widzom. Atrakcją była niezwykle wesoła ,,Randka w ciemno", przygotowana i poprowadzona przez aktora po spektaklu. Wybrano do niej uczennicę naszej szkoły.