13 listopada 2019 19:35 | Aktualności

Debata z Prezydenten Michałem Zaleskim

12 listopada przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Martyna Majewska, Daria Staszewska i Kacper Kubiak z kl. 8b uczestniczyli w debacie uczniów szkół toruńskich z udziałem Prezydenta Miasta Torunia Panem Michałem Zaleskim . Tegoroczne spotkanie poświęcone było rozważaniom na temat granic tolerancji, a hasła debaty brzmiały: "Tolerancja - Wielokulturowość", "Tolerancja - Ochrona Środowiska". Debata zorganizowana została po raz kolejny w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji. Szkoły przygotowały pytania, na które odpowiadał Pan Prezydent, a następnie uczniowie, podzieleni na zespoły, wypracowywali swoje pomysły związane z tematem spotkania. Na koniec zaprezentowane zostały i omówione efekty pracy poszczególnych grup. Spotkanie na temat tolerancji, w towarzystwie uczniów wielu toruńskich szkół, było kolejnym ciekawym doświadczeniem dla naszych ósmoklasistów.