29 listopada 2019 22:19 | Aktualności

Zajęcia plastyczne w świetlicy

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i po wykonaniu rutynowych czynność związanych z pracą świetlicy w pierwszym semestrze, wychowawcy rozpoczęli realizowanie różnych form zajęć dodatkowych i wyjść wraz z wychowankami. W ramach tych zajęć byliśmy w Parku Miejskim, aby dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie związane z porą roku i wsłuchać się w dźwięki z otoczenia. Na zajęciach plastycznych swoją wizję jesiennego parku dzieci przenosiły na papier, a na teatralnych odtwarzały zasłyszane podczas spaceru odgłosy. Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki sami tworząc kropkowe prace.

Świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Kota, który nie we wszystkich krajach przypada tego samego dnia. Dzieci wysłuchały wierszyków o kotach, opowiedziały o swoich milusińskich zwierzakach (nie tylko kotach) i wykonały prace plastyczną – Kotka. Świętując 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości dzieci wzięły udział w „wieczornicy” słuchając krótkiej historii o czasie i bohaterach okresu polski 1918 roku. Utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych. Przygotowały kotyliony patriotyczne i wspólnie śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym:, „Co to jest Niepodległość”, ”Jestem Polką i Polakiem”, „Piosenka młodego Patrioty”.

Zajęcia plastyczne w świetlicy