12 lutego 2020 08:50 | Aktualności

Półkolonie zimowe

W dniach od 27 stycznia do 31 stycznia br. w szkole odbywały się  półkolonie zimowe. Kierownikiem półkolonii był pan Wojciech Szymański, wychowawcami pani Hanna Szymczak i pani Ewa Schiller- Witt. Dzieci przychodziły na godzinę 9- tą. Po powitaniu przypominany był harmonogram na dany dzień, a przed każdym, wyjściem przeprowadzana pogadanka na temat bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania. Podczas półkolonii dzieci spędzały czas uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych. O 13.00 wracaliśmy do szkoły na obiad, czas po posiłku dzieci spędzały na zabawach w świetlicy oraz quizach tematycznie związanych z zajęciami w danym dniu.

Brały też czynny udział w spotkaniach:

Bezpieczne białe wakacje „ – prowadzonym przez przedstawicieli ze Straży Miejskiej i Policji.

„O zdrowiu i…trochę więcej” – prowadzonym przez panie z SANEPID-u.

O godzinie 14:00 uczestnicy rozchodzili się do domów.

Atrakcje w ramach półkolonii:

27.01. -  Galeria Twórczości Plastycznej Dziecka. Spotkanie ze przedstawicielami STRAŻY MIEJSKIEJ.

28.01. -  Muzeum Piernika.

29.01.  – Manufaktura cukiernicza - warsztaty. Spotkanie z przedstawicielami POLICJI.

30.01. -  Chemia W Małej Skali - warsztaty.

31.01. -  Ogród Zoobotaniczny - zwiedzanie i warsztaty.

Spotkanie z ornitologiem – poznanie jego pracy, pokaz  techniki    odłowu i obrączkowania ptaków.

Podczas półkolonii, poza wymienionymi atrakcjami, dzieci wzięły udział w Quizach przeprowadzonych przez gości, dotyczących tematyki poruszonej na zajęciach. Wykonały prace na konkurs plastyczny ogłoszony przez Panią ze Straży Miejskiej pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Na rozstrzygnięcie konkursu, które odbędzie się w CINEMA CITY, zostały zaproszone wszystkie dzieci biorące w nim udział. Panowie Policjanci zachęcili do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Półkolonie zimowe