20 sierpnia 2018 21:26

Zajęcia wakacyjne i Półkolonie letnie

W dniach od 25.06 -06..07. 2016r odbywały się w szkole SP13 Półkolonie letnie. Kierownikiem, wypoczynku była pani Aneta Tadajewska, a wychowawczynią pani Hanna Szymczak. W półkoloniach wzięło udział 15- tu uczestników. Zajęcia odbywały się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem: pogadanki, spotkania, wycieczki oraz program zabaw i gier sportowych. Dzieci przychodziły na godzinę 9- tą, rozchodziły się o 14-tej. Po przybyciu, powitaniu było drugie śniadanie i przypomnienie harmonogramu na dany dzień. Potem przed każdym wyjściem pogadanka na temat bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Po powrocie do szkoły dzieci spędzały czas na szkolnym placu zabaw albo na sali gimnastycznej. O godzinie 14- tej były odbierane przez rodziców - opiekunów, lub po okazanej na piśmie zgodzie rodziców, szły samodzielnie do domu.

Zajęcia wakacyjne - atrakcje

Pierwszy tydzień - 25.06- 29.07

25.06 -   Wizyta przedstawicieli SANEPID-u

26.06 -  Ogród Zoobotaniczny –zajęcia edukacyjne; zwiedzanie i zabawy

27.06 -  Planetarium – MARS wystawa

28.06 – Wizyta na Komisariacie Policji Toruń Śródmieście

29.06 – Młyn Wiedzy – warsztaty, zwiedzanie.

Półkolonie – atrakcje

Drugi tydzień - 02.07. – 06.07

02.07. - Wizyta przedstawicieli – Starzy Miejskiej

03.07  -  Centrum Sztuki Współczesnej - zajęcia edukacyjne

04.07  -  Muzeum Etnograficzne – warsztaty, zwiedzanie

05.07  - Planetarium – GEODIUM zwiedzanie

06.07  - Centrum Chemii w małej skali – warsztaty edukacyjne

W czasie półkolonii dzieci wzięły udział w konkursach, zabawach edukacyjnych i pogadankach, które zostały przygotowane przez zaproszonych gości. Przedstawiciele Straży Miejskiej zaprezentowali Grę edukacyjną - „Bądź bezpieczny” oraz zachęcili dzieci do wzięcia udziału w konkursie rysunkowym, pt.: „Bezpieczne wakacje na rowerze”, na który dzieci przygotowały prace plastyczne, rozstrzygniecie odbyło się w Cinema City. Panie z SANEPID-u odpowiadały tym razem na pytanie zadawane przez dzieci, pytania związane były z zdrowym odżywianiem, odpowiednim przygotowaniem do korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych, szczepień ochronnych i ich znaczeni, ustrzeżeniem się przed kleszczami i nałogami.

Półkolonie letnie